July 2015

BODY PIERCING || kde všude můžete mít piercing?

30. july 2015 at 15:04 | Jannah
Jelikož se celkem hodně zajímám o tělesné modifikace, převážně o piercingy, tak jsem se rozhodla, že bych vám o nich mohla předat své informace a zkušenosti.. Pro začátek bych vám jen chtěla pro představu představit ty nejzákladnější a v příštích článkách byh se o nich mnohem víc rozepsala. :)
Doufám, že tato "série" článků bude bavit nejen mě, ale i vás a budu ráda za každý komentář s vaším názorem na téma piercing! :)


Tento článek je jen rychlé schrnutí možností piercingů, postupem času budu připisovat články na konkrétní piercingy a na ty články budou vždy mít odkaz i tady. Tento článek bude v podstatě takový rozcestník dál. :)

Piercingy se dělí na takových 6 základních skupin:

EAR PIERCING | piercing uší


Hojení: normální lalůček je většinou kompletně zahojený do 6 týdnů, za to chrupavka 4 měsíce až jeden rok!


Trip to nowhere

29. july 2015 at 15:00 | Jannah
♫"If i cut off your arms and I cut off yout legs would you still love me anyway?"

čau čau :) tento článek bych chtěla pobrat jako takový menší deníček propletený fotkama z posledních dvou dnů.. Snad vás to bude bavit, protože moje záliba ve focení se pouze zvětšuje xD

V pondělí 27. to vypadalo, že skončím zase celý den doma u seriálu, ale nakonec kámoška měla čas a tak jsme vyrazily ven. Na to, abych mohla jít s někým takto ven, tak můsím jít minimálně 5km pěšky do nejbližší civilizace. Naštěstí ráda chodím. Mimochodem, ta kámoška má zlomenou klíční kost a musí nosit jednodušší krunýř, ale i přes to je ochotna se mnou chodit ven. Heh, vypadalo to, jako že v nejbližších minutách přijde apokalypsa a my už se nikdy nedostaneme do svých domovů, ale zvládly jsme to xD


To jsem se pokoušela fotit, jak nám teče voda z okapu. já vím, strašně umělecké ^^

PHOTOGRAPHY || put a bullet in my head

28. july 2015 at 15:59 | Jannah
"My legs are dangling off the edge, a stomach full of pills didn't work again, i'll put a bullet in my head and i'm gone."

Nedávno jsem měla takovou kreativní chvilku bez připojení k internetu, tak jsem si zase pořádně zařádila :) Chtěla bych vědět, jak se vám fotky líbí a jestli by jste chtěli vidět něco podobného, protože mě tohle sakra baví! Je to sice práce, to na sebe napatlat a pak týden dostávat úmělou krev z obličeje, ale to mě nezastaví xD
K tomuto nápadu mě inspirovala písnička Bullet od HU, která znázorňuje člověka s depresemi. Písnička má šťastnou melodii, ale drsná slova, stejně jako většina lidí s depresí vypadá šťastně, ale uvnitř rozhodně nejsou..
Bohuže jsem všechny fotky musela zmenšit, jinak by je můj internet neutáhnul a tím taky klesla kvalita, tak snad mi to odpustíte. Budu ráda za jakoukoli kritiku. :)

Stay weird!
LILAC HAIR || šeříkové vlasy

27. july 2015 at 16:59 | Jannah
Hodně lidí zajímá, jak a čím si barvím vlasy, tak tady máte rozepsanou jednu z možností :)

Potřebujete:
Barva → Directions odstín Lilac
Levný kondicionér
Rukavice
Nádobu, nejlépe z plastu
Kadeřnické 'štětce', pokud chceteBarvy Directions jsou míchatelné, jak s jinými odstíny, tak s kondicionéry. Díky tomu si můžete namíchat jakýkoli odstín potřebujete.. Jsou sice dražší, ale když si dáte na hlavu čistě jen neředěnou barvu, tak vydrží poměrně dost dlouho. Pokud chcete barvu výraznou a sytou, tak ji s žádným kondicionérem nemíchejte a nanášejte jen tak, v tomto případě vám jedna nádobka vystačí na vlasy po ramena, tak na dlouhé vlasy minimálně 2! :) A co já u barev této značky cením je, že netestuje na zvířatech!

Pro to, aby vám většina barev chytla do zářiva musíte mít odbarvené vlasy na blond. Čím světlejší podklad, tím lepší výsledek! Já jsem začínala takto:You're gonna go far, kid

26. july 2015 at 14:00 | Jannah
Taky máte vždy nutkání si počmárat ruku, když máte k dispozici lihovku?
Já nevím jestli jsem v tom sama, ale třeba ze školy nikdy neodcházím bez jedinýho obrázku někde po ruce. Nu, možná jsem asi jen divná..Před včerejškem u nás byla nádherná bouřka a mamka mě dovedla k super nápadu a to vyhrabat stativ a foťák a zkusit vyblejsknout nějaký ten blesk. Tato zkušenost mi přinesla hodně poznatků. Třeba, že je lepší nejdřív zaostřit a ne pak řvát u rozostřených fotek.. Ale tak stane se, příště už si na to dám pozor a fotky budou snad použitelnější, než tyto.. :D
Přes to jsem se zde rozhodla takové tři ukázat. Když na ně koukám, tak se mi chce brečet, jak se to pokáklo, tak snad i ve vás vyvolají nějaké emoce xD

Včera večer nám z ničeho nic nešla wifi, tak jsem se rozhodla využít svou kreativitu a naplácala jsem si na obličej řádnej makeup, který jsem následně i vyfotila. Jelikož se mi překvapivě ty fotky celkem i líbí, tak je brzy očekávejte v nějakém článku. :)

Jak si jinak užíváte prázdniny? Já poslední dobou skejsla u seriálů. Během dvou dnů, jsem skoukla obě série Faking it a teď jsem se pustila do 2 Broke Girls. Pokud bude čas, tak bych ráda napsala i nějakou recenzi, protože mě to docela začalo bavit. Od začátku prázdnin jsem taky schlédla okolo 50-ti filmů, což je hooodně velký číslo, ani nevím, jak se mi to povedlo. Asi nuda.

Do konce prázdnin už plánuji snad jen výlet na 3 dny do Prahy, kde bych šla na koncert Halestormu, druhý den by jsme nějak probrouzdaly naše hlavní město a další den šly na Prague Pride. Bohužel nevím, jestli seženem ubytování, protože nocovat dvě noci někde na lavičce by bylo až moc velké dobrodružství.. Ale na druhou stranu by to byla zase parádní výzva. No, uvidíme, jestli nakonec někam vůbec pojedeme.. Jo a málem bych zapoměla na Pardubický On the road a potom ještě na koncert Slížáků a Sester. Myslím, že nakonec to nebudou až tak špatný prázdniny :)

Uvidím někoho z vás na některé z těchto akcích?

PS. znáte někdo nějaké pěkné blogy, které jsou zaměřené na punk, rock, metal a nebo prostě na alternativní styl? ráda bych si nějaké přečetla, ale narazila jsem celkem na jeden (y)MOVIES || Paper Towns

25. july 2015 at 14:57 | Jannah
"She loved mysteries so much that she became one."


Včera jsem měla konečně tu možnost vidět film, jehož předlohou byla knížka od Johna Greena, Papírová města. Přes to, že nejsem největší fanoušek romantických filmů a knížek pro náctileté, tak se panu Greenovi vždy povedlo mně vtáhnout do děje a já příběh neskutečně užila!
Na začátek chci zmnit, že článek bude určitě obsahovat menší spoilery.. :)

Žánr: Drama, Romantický
Režie: Jake Schreier
Scénář: Scott Neustadter, Michael H. Weber
Obsazení: Natt Wolff, Cara Delevingne, Austin Abrams
Česká premiéra: 23.07.2015


Hlavní roli Quentina ztvárnil Natt Wolff, který si také zahrál ve filmu Hvězdy nám nepřály Isaaca. V prvních scénách filmu mi přišlo, že se tam vůbec nehodí, stále se tvářil jako ananas a vypadal strašně uhlazeně. Když se scénář začal pomalu rozjíždět, tak jsem si na něj naštěstí zvykla a nakonec bych řekla že si lepšího herce vybrat nemohli. Cara Delevingne si zahrála Margo Rothovou Spiegelmanovou, kolem které se celý děj točí. Neskutečně ji tato role sedla, vše bylo strašně přirozené, žádné utahané přehrávání, jak to u většiny náctiletých hereček bývá.. Jako takový bonus, který mě ve filmu zaujal byl Ansel Elgort, který si ve Hvězdy nám nepřály zahrál hlavní roli Augusta. Byl tam sice jen na pár sekund, ale mně osobně to přišlo strašně milé, že je v další Greenovce. Toť vše k obsazení, protože to se jim povedlo na jedničku!
Scénář filmu se dosti lišil od knížky, přišlo mi, že toho tam bylo pozměněno a vynecháno docela dost, ale přesto bych řekla, že mě to vůbec nezklamalo. Celý děj byl svižný, bez momentu, kdy bych se nudila a raději odepsala na smsku a překvapivě i dost vtipný. Jelikož mám docela rozdílný humor od mých vrstevníků, tak u tohoto filmu jsem se nasmála. Nejvíce mě asi dostala scéna, kdy hlavní hrdinové vlezou do rozpadlého baráku a jelikož se bojí, tak začnou zpívat písničku, aby z nich ten strach opadl. No, člověka by napadlo asi hodně songů, ale oni si začali zpívat Pokémony..
Celkové zakončení filmu, které dopadlo úplně jinak než v knížce, se mi líbilo snad i více, než-li původní scénář. Dodalo to větší drama a já jsem byla fakt napnutá, jak to dopadne.. Takže palec nahoru.
Co bych ještě chtěla zmínit a vychválit, je filmový soundrack, kterého se ujmul Ryan Lott. Hudba byla příjemná a nerušila průběh děje. :)

Mé konečné hodnocení je 4/5BANDS? bands!

17. july 2015 at 1:56 | Jannah
Tento článek je seznamem kapel, které jsem viděla a které chci do konce života vidět! pro vás asi nezáživné informace, pro mne životní poslání. ♥Kapely, které jsem viděla:
Cizokrajné:České/slovenské:
30 seconds to MarsDivokej Bill
Asking Alexandria | 2xE!E | 2x
BastilleGlad for today
DeathstarsHorkýže slíže | 4x
Faith no moreInekafe | 3x
Hollywood UndeadJohn Wolfhooker
Limp BizkitLetrourou
Northlane | 2xMandrage
ShoshinPipes and Pints | 4x
Three days grace | 2xPlexis
We are harlotRybičky 48 | 3x
YellowcardSkywalker | 3x
.Sour bitch
.Sto zvířat | 4x
.The fialky | 2x
.UDG | 2x
.Visací zámek | 3x
.Vypsaná fixa | 11x
.Wohnout
.Zakázaný ovoce | 2x

seznam je k datu 30.10. 2016

Nově jsem viděla: 3x Imodium, Poletíme?, MZH, 3x Znouzecnost, Upside Down, K2, Dirty way, Devil You Know, Papa Roach, 2x Five Finger Death Punch, Suicidal Tendencies, Houba, 2x Na rovinu!, Bermudskej kvádr, 2x Zatím nic, Za trest, Ghost Town, The Bottom Line, VPR, Billy Talent, Korn, Zputnik, Nežfaleš, Totální nasazení, Degradace, We On The moon, The 1975, Skillet, Royal Republic, Our Last Night, HO99O9, Donnie Darko, 3x Cocotte Minute, Bazzookas, Parkway Drive, Stick To Your Guns, Good Charlotte, Die Antwoord, you me at six, deez nuts, cage the elephant, kontrust, paramore, eskimo callboy, evanescence


Kapely, které chci vidět:
Cizokrajné:České/slovenské:
Anti-flag ✓Alkehol ✓
ArchitectsArakain
Arch enemyBird and wolves
As it isDoga
Avenged SevenfoldDonaha ✓
Black veil bridesDukla vozovna | 4x
Blink 182Dymytry ✓
Bring me the horizon ✓Harlej ✓
Bullet for my valentine ✓Kabát
ExploitedKoblížci
Falling in reverseKonflikt
Foo fightersMucha ✓
Green day ✓Noname
Halestorm ✓NVU ✓
Linkin ParkPunk Floid
Marilyn MansonRanná Nevolnosť ✓
MisfitsSPS | 2x
Motionless in whiteŠkwor ✓
NicklebackTři sestry | 3x
QueenVision days
Simple plan ✓Volant | 3x
Slipknot ✓Zoči voči ✓
Steel pantherZóna a
Sum 41 ✓
System of a down ✓
The offspring ✓
The pretty reckless


Aktuálně je samozřejmě seznam kapel, které chci vidět mnohem rozsáhlejší, ale velmi doufám, že se to bude co nejrychleji vyvaovat. Bohužel strešně moc kapel, které bych chtěla vidět už nevystupuje, tak jsem se snažila vypsat převážně aktivní kapely. Koncerty a festivaly jsem začala objíždět teprve před rokem, takže jsem na svůj seznam zatím pyšná :3
Hodně koncertů mám teď v plánu, tak snad se zadaří a budu tento článek brzi aktualizovat.. xD
WHO AM I? || kdo vlastně jsem?

16. july 2015 at 21:25 | Jannah
Hádám, že hodně lidí je zvědavých stejně, jako jsem já a proto vás asi zajímá, kdo vlastně ve skutečnosti jsem.
Pokud mám tedy pravdu, tak směle pokračujte ve čtení.


Jsem člověk, který se velmi často mění, hlavně po vizuální stránce. Toto je má aktuální fotka, když píši tento článek, ale v nejbližších dnech mé vlasy pohltí další bláznivá barvička. Pravděpodobně šeříková.


Vyznávám alternativní život a přesně to je to, co mě baví. Miluji být jiná a nejít s davem. Když mám třeba právě teď blond vlasy, tak se cítím strašně nepohodlně a nesvá a už se těším na nějakou barvu. Baví mě, tím jak vypadám, pohoršovat okolí. Například mé piercingy a roztažené uši odstrašují dost lidí, ale já se bez nich připadám jak nahá a ošklivá. Je to něco, co ke mě v této fázi života prostě patří a nehodlám se toho jen tak zvdát!

Důvod, proč jsem se narodila a mé životní poslaní je jednoduché.. HUDBA! Je to něco, bez čeho bych nedokázala přežít jediný den. Hudbou, podle mě, člověk dokáže vyjádřiv sám sebe, jak nejlépe je to možné. Sama poslouchám hlavně rock a punk, ale nepohrdnu ani metalem nebo třeba corem. Strašně rádá mám převážně starší skupiny, které byly u počátku celé hudebního průmyslu. Třeba například Ramones, Sex Pistols, The Who, Nirvana, The Doors,..
Miluji atmosféru koncertů a festivalů. Miluji na tom to, jak to spojuje lidi a jak se lidi na těchto akcích baví aniž by hleděli na nedostatky a rozdílnosti ostatních. Je to neskutečný pocit se ocitnout v takovém mosh-pitu, vypadá to sice nebezpečně, ale přitom je to jedna z nepřátelštějších situacích, kde jsem se mohla ocitnout.. :D

Dalším mým životním posláním jsou určitě filmy. Je to jedna z věcí, kterou bych se ráda v budoucnu i živila, zatím sice nevím v jakém konkrétním odvětví, ale opravdu mě to baví. Je to naprosto kouzelné, jak někdo dokáže natočit něco, co vlatně ve skutečnosti ani neexistuje a někdo to pouze vymyslel. Filmy dokáží člověka rozesmát, ale i rozesmutnět. Jednoduše útočí na lidské emoce a né zrovna moc věcí/lidí tohle u mě dokáže, ale filmy ano.

Vlastně se zajímám o úmění skoro ve všech podobách. Sama se snažím rozvíjet převážně v kresbě a malbě. To mě pronásleduje skoro celý život, už jako malá jsem si hodně kreslila. No, v podstatě to bylo jediné, co jsem dělala.

Sama jsem vegetariánka a nedokáži si představit, že bych znovu jedla zvířata. Od té doby, co se o této stravě více zajímám, tak se chci čím dál více stát veganem. Většině lidem to přijde hloupé a odsuzují mě za to, ale já sama prostě nechci patřit mezi ty, kteří ubližují zvířatům. Lidem co jí vše nic nerozmlouvám a do jejich stravy jim nekecám a tak bych to stejné ocenila od ostatních.. :)

A posledním takovým bodem, co zde asi zmíním je body modification. Od tetování, přes piercingy až po podkožní implantáty. Tělesné modifikace mě téže baví už od nízkého věku, ale až před pár lety jsem se o to začala zajímat ve velkém. Dnes když mi řeknete název piercingu, tak já vám povím většinu informací, které o tom potřebujete vědět. Jsem ti posedlá! Tetování miluji, letos jsem se byla podívat i na pražské konvenci/přehlídce tetování a neskutečně jsem si to užila. Pořádné tetování zatím nemám, rozhodla jsem se počkat dokud nebudu plnoletá.. Asi je zbytečné tuto mou vášeň zde nějak více rozepisovat, to kdyžtak napíši nějaký obsáhlý článek.


Teď už jen něco rychle v bodech:

Jméno: Jana
Blogová přezdívka: Jannah
Narození: 08. 12. 1998 /16 let/
Barva očí: modrá
Zájmy: fotografie, kresba, hudba, filmy,..
Hudba: punkrock
Film: psychologické, drama
Oblíbený umělec: Christopher Lowell
Sport: jedině WWE wrestling
Instagram: JaneVarecka
Twitter: JaneVarecka

That's it.Text by: Jannah | © copyright 2015