EAR STRETCHING || jak začít roztahovat uši?

10. august 2015 at 13:24 | Jannah
Pokud se vám roztažené uši hnusí, tak si tento článek snad ani nečtěte, je to spíše 'návod' pro nadšence :)
Takže, už jsem začala se sérií článků o piercingech a teď je na řadě roztahování uší. Já své ouška roztahuji přes 2 roky a aktuálně jsem na 20 mm. Za tu dobu jsem už zjistila, jak správně na to a co rozhodně při roztahování nedělat, takže jsem tu, abych se s vámi o mé zkušenosti podělila! Tento článek bude asi hodně obsáhlý, tak snad vám pomůže ve vaší cestě k roztaženým dírkám. :)

Na začátek chci říci, že na českých webech je už poměrně dost návodů, ale většina lidí vám radí naprosté kraviny, které vám pomohou si ucho leda tak natrhnout.. V žádném případě neroztahujte uši ničím, co k tomu není určené!!Čemu se vyhnout a na co si dát pozor:

Pokud máte čerstvě píchnuté dírky, které si chcete roztáhnout, tak počkejte minimálně měsíc a nebo prostě až budou kompletně zahojené, jinak si můžete ouška ze začátku hnedka natrnout a věřte mi, že to není zrovna příjemné..


Hlavně u nás v česku se nějakým způsobem stalo populární roztahování oušek pomocí Fima, to je hmota, z které se vymodeluje tzv. šnek a ten se musí upéci v troubě, aby hmota ztvrdla. Fimo je určené na vyrábění například šperků a ne na roztahování. Když roztahujete ucho, tak se vám tam vytvoří, v podstatě, otevřená rána a když do ní dáte něco, co pro to není stavěné, tak to nemusí dělat dobře a hodně lidí s tím má velmi špatné zkušenosti. Fimo drží bakterie a to na otevřenou ránu není to nejvhodnější a myslím si, že nemá ani vhodné složení pro toto použití. Takže takto, pokud máte rádi své uši, tak se Fimu vyhnetě!

Dále je také populární roztahovat uši silikonem, hlavně silikonovými tunely. To jsou takové tunely, které můžete zmáčnout a tím je vložíte do ucha. Lidé si kupují větší velikost, než současně mají, vloží si je zmáčknuté do ucha a oni se jim v uších roztáhnou. Ano, možná vám to nijak neublíží, ale tohle je to nejhorší co můžete svým uším udělat! Přesně toto vám v uchu potrhá tkáň a pokud se v budoucnu plánujete vrátit na normální dírky, tak tímhle způsobem na to zapomeňte.. Když se tam něco potrhá, tak to bez chirurgicého zákroku zpátky nevrátíte. Pokud máte už větší díry, řekněme třeba 15 mm, tak se může dokonce stát, že vám ucho praskne úplně! Takže NE! Prosím, prosím, tohle rozhodně nedělejte! :)

A předposlední věc, kterou moc nedoporučuji je roztahovaní akrylátovými roztahováky. Ano, sice jsou dělané pro to, aby se jimi ouško roztahovalo, ale tento materiál není moc vhodný. Akrylát, plast a silokon má větší póry a proto v sobě drží hromadu bakterií a nejsou vhodné na otevřenou ránu. Také jsem slyšela, že k těmto pórům může vaše kůže přirůst. Když už chcete nějaký použít, tak spíše ten plast. Ještě raději objasním situaci..většina tunelů a plugů do ucha je z akrylátu, neříkám, že je nemáte nosit, většinou vám neuškodí, ale rozhodně si je dejte až na zahojené ouško. Když je ucho zahojené a čistíte si ho, tak to většinou nebývá vůbec žádný problém. Sama je nosím a jsem spokojená. :)

Poslední věcí, která je také populární hlavně v česku je nošení roztahováků v uchu, takto by se to také nemělo dělat. Možná vás to překvapí, moc lidí to u nás netuší, ale roztahováky nějsou šperky! Jsou to pouze pomůcky k roztažení ouška. Roztahováky také drží strašně moc bakterií, které vám nemusí udělat dobře a navíc, vám vždy přečuhují na jedné straně ucha a táhnou vám ho dolů, to vám také může potrhat nějakou tkáň.. A jak už jsem zmiňovala v nezahojených uších nechci nikdy vidět žádné špejle a nebo štětce. Ano, i tímto jsou lidé schopni si roztáhnout ušiska! xD

Co rozhodně ANO:

Materiály, které jsou vhodné pro roztahování uší.. Určitě zde patří chirurgická ocel, sklo, kámen, dřevo a tital, ale ten je hůře k dostání, protože je dražší. Tyto materiály jsou vhodné jak pro roztahování, tak pro normální nošení. Sama vždy vidím změnu, když si do ucha dám místo akrylátu dřevo nebo ocel, hned je mnohem čistotnější a cítím se lépe.

Jak na to?

Musíte si pořídit roztahovák /tzv. taper/, tunel a nebo plug ve stejné velikosti jako roztahovák a velmi dobré je vlastnit i nějaký mastný netoxický a neparfumovaný gel, který vám roztahování dosti usnadní. Existuje i speciální gel na roztahování, který koupíte v tetovacím salonu a nebo na internetu za pár korun.

Tady máte pár odkazů, kde všechny tyhle věcičky sehnat:

Postup, jak roztahovat je dosti jednuduchý. Nejdříve si umyjete ruce a vydesinfikujete jak roztahovák a šperk, tak i ouško. Dále použijete nějaký mastný gel, který nanesete jak na ucho, tak na roztahovák. Tento krok můžete vynechat, ale vše vám velmi usnadní. Dalším krokem je prostrčit roztahovák uchem až k samému konci. Pokud je to vaše první roztažení, tak to může trošku bolet.. ale pokud vás to bude bolet hodně, tak přestaňte, chvíli počkejte a když bolest přestane, tak pokračujte. Při zvětšování by vás ucho bolet nemělo a pokud ano, tak na to jdete asi moc rychle a nebo děláte něco špatně.
Když už máte roztahovák v uchu, tak ho tam asi 10 minut nechejte, aby si ucho zvyklo a poté tam strčte váš tunel a nebo plug.

Na začátek bych si místo naušnice dala do ucha třeba piercing třeba do jazyku, protože má větší průměr a jako první roztahovák bych zvolila maximální velikost 2 mm, více určitě ne! :)

Správně by se ucho mělo roztahovat maximálně o 2 mm za jeden měsíc. Musíte ucho nechat řádně zahojit a počkat si až bude samo připravené na větší velikost.

Pokud budete roztahovat moc rychle, tak se vám může vytvořit tzv. blow out a zbavování se toho není zrovna nejjednodušší. Jde o to, že roztahování vlastně vytlačujete kůži do stran a když postupujete moc rychle, tak ta kůže nebude mít kam zmizet, tak "vyteče" v zadní části ouška. O tom už napíši samostatný článek.Čištění:

Čistota uší je velmi důležitá, ze začátku je dobré si tunely čistit každý den. Až budou dírky zahojené, tak můžete polevit třeba na 2-4x za týden, podle toho, jaký materiál právě nosíte. Pokud si dírky nebudete dostatečně čistit, tak se může dostavit nepříjemný zápach. Občas se stane, že ouško má "špatný den" a z ničeho nic vám třeba zčervená a bolí. Je to normální.. prostě si jen žádá pozornost a upozorňuje vás, že něco není dobře. V tomto případě ucho pořádně vyčistěte a případně do něj vložte jiný materiál.

Čím díry čistit? Já požívám antibakteriální gel. Můžete použít i vodu se solí a nebo normální teplou vodu. V podstatě cokoli, co vás zbaví bakterií je v tomto případě vhodné :)

Pokud chcete mít ouška velmi zdravá a silná, tak se doporučuje je masírovat. Já si je masíruji vždy při čištětní a opravdu vidím změny, že jsou mnohem silnější a hezčí! Můžete masírovat na sucho a nebo k tomu použít nějaký olejíček, například kokosový, ten je velmi dobrý :)

Co je vhodné vědět:

Pokud máte nějakou otázku a nebo problém, tak se můžete stavit do tetovacího studia, tam vám většinou poradí, protože s tím mají dost často zkušenosti. Dokonce v dost studiích jsou ochotni vám ouška i sami roztáhnout. Tak pokud se chce svěřit do rukou někomu jinému, tak toto doporučuji :)

Roztahování větších velikostí:

O tomto bude samostatný článek, protože i já jsem se dostala do fáze, kdy roztahováky použít už nelze. Roztahuje se závažím, taperováním, časem, ...


Tento článek mi dal docela dost práce, tak snad to někomu pomůže a konečně lidi pochopí, že roztahováky nejsou šperky xD Pokud vás cokoli zajímá, tak se ptejte, já vám ráda odpovím a pokud se zde nachází nějaký specialista přes tyto věci a je v tomto článku něco špatně, tak budu ráda, když zase někdo poučí mě!
Budu ráda za všechny názory i kritiku :)
ROZTAŽENÝM OUŠKŮM ZDAR!


Podobné články:

 

5 people judged this article.

Comments

1 Síma Síma | Web | 10. august 2015 at 16:45 | React

Když si ucho roztahovala kámoška, taky si tam dávala fimo... Já sem jí řikala, že je to špatně. :/ :D
Já myslela, že roztahováky se tam normálně nechávaj... tak ne no.. :D

2 Terezka Ohnsorge Terezka Ohnsorge | Web | 10. august 2015 at 16:58 | React

Heh, mně z ucha pořád teče krev, když se ho snažím roztáhnout a to už ho mám propíchlý asi 4-5 měsíců :-D
Je docela paradox, že se prodávaj i falešný roztahováky jako ŠPERKY  :-D :-D

3 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 10. august 2015 at 17:05 | React

Nejdříve ti musím poděkovat za tvé milé komentáře! Jsi moc hodná! :-) (chtěla jsem už dřív, ale nebylo moc času, tak snad se na mě nezlobíš :-) )

Musím říci, že mě nikdy nelákalo "roztahovat" si ucho, ale na druhou stranu musím říci, že tenhle článek je fakt dobrý. :-) Kamarádka nad tím uvažuje, takže jí rozhodně doporučím, ať si přečte tvůj článek :-D

Jo,s tím Fimem.. to jednu dobu letělo opravdu dost. Což to mě už vůbec nelákalo a hlavně jsem věděla, že to rozhodně není nejlepší řešení, jak si roztahovat ucho.

Postup je na mě tedy šílený, až mám z toho husinu! :-D (jako tím nemyslím, že ho máš špatně napsaný - to opravdu ne!) Ale sakra, když vidím tvou fotku ucha...tak se mi to mega krutě líbí! :-D

4 Yuuta Yuuta | Web | 10. august 2015 at 18:00 | React

Mám již pátým rokem 22mm... takže :DD návod asi nepotřebuji, ale...! Je skvělej :D :3

5 Psychopath Yamari Psychopath Yamari | Web | 10. august 2015 at 18:02 | React

přidáno... a jak se máš??

6 Flavia Flavia | Web | 10. august 2015 at 18:42 | React

kedysi som nad tym uvazovala, ale nebolo mi to povolene -_- a pri tom som nic velke ani neplanovala... :-D

7 Psychopath Yamari Psychopath Yamari | Web | 11. august 2015 at 1:21 | React

Špatně...tedkon u nás v ulici hořelo...a před pár sekundami všichni odjely...Kousek od baráku kde bydlím...
A ano ty básně co mám na blogu všechny píšu sama... Děkuji... To mi ty narozeniny teda pěkně začínaj -_-

8 Psychopath Yamari Psychopath Yamari | Web | 11. august 2015 at 1:23 | React

A navíc ze mě hrozně lije a je mi hrozný vedro... A to mám otevřený všechny okna -_- a stejně tu mám saunu -_- opět...

9 Rella Rella | Email | Web | 22. august 2015 at 19:37 | React

ahoj ja jsem zacala roztahovat vcera a mam otazku boli me to ale neni to tak hrozne muzu pokracovat?
dekuji.Rella

10 Rella Rella | Email | Web | 23. august 2015 at 21:26 | React

napis mi tvuj email moc dekuji
Rella

11 Christina Christina | Web | 27. august 2015 at 13:33 | React

Je pravda, že s tou ocelí je to třeba lepší, ale v zimě mi nehorázně mrzly uši :D. Po nějakém roce jsem si ho sundala, protože jsem chtěla nosit normální náušnice, ale teď mám doma dva zlaté tunely a pořád mě to nutí si roztáhnout obě znova, ale nebaví mě ten proces.

12 petrBukvalina petrBukvalina | Email | Web | 5. november 2017 at 19:39 | React

Urcite by to nemelo moc bolet, pokud to boli tak neni neco v poradku, mozna roztahujes moc rychle. Tady je jeste jeden clanek jak roztahnout ucho bez problemu a hlavne spravne pro tvoje ucho :) https://www.piercing-factory.cz/cs/Piercing-blog/pece-o-piercing/jak-roztahovat-dirku-v-uchu-1dil ja roztahuju uz nekolik let, je to trochu zavislost :) ted jsem na 28mm good luck

13 Káča130 Káča130 | Email | 11. december 2017 at 21:25 | React

Ahoj. Chci se jen zeptat,; jestli můžu jako mastičku na masirovani použít BiOil??

14 vozbujdenie vozbujdenie | Email | Web | 20. may 2018 at 2:54 | React

Nákladově efektivní, takže můžeme ihned přímo objednat 2 nebo 3 trubky výrobku, ke zlepšení výsledků nebo jim dát svým přátelům. 4. Zabezpečení. Dalším důležitým aspektem. Mnoho lékařů, kteří píší o Maxi Size skutečné hodnocení, opakovaně podtrhl skutečnost, že použití této techniky je nejbezpečnější z hlediska vlivu na zdraví mužů. Prostřednictvím aktivního využívání maziva, nemůžete se bát sexuální potence, nebo možnost početí dítěte. Naopak, po použití gelu v 98% mužů zmizí typické problémy spojené se sexem: slabou účinnost, rychlé ejakulaci, nedostatek orgasmu u žen, a tak dále. http://vozbujdenie.com/krem-maxisize-v-ceske-republice-nejcastejsi-recenze-a-vysledky-jak-pouzivat-a-jak-objednat.html  Na výsledky, které chcete dosáhnout, vám stačí jediné balení. Máte garanci vrácení peněz. Pokyny pro používání s a bez pumpy jsou přiloženy. Nevýhody Titan Gel. Je dražší než většina jiných krémů. Sliby, že se vám zvětší penis, zejména sám od sebe, jsou nereálné. Titan Gel krém využívá sérii účinných rostlinných složek. Tyto složky jsou pečlivě vybrány a kombinovány tak, aby vytvořily účinný krém na zvětšení penisu.

15 Adéla Adéla | 1. july 2018 at 13:56 | React

Ahoj, mám dotaz a takový “problém” měla jsem roztáhnuté ucho na 8-9mm (poprvé jsem ho roztahovala velmi špatně a tak nevím úplně přesně kolik mám. Ale do ucha se mi vešel 8mm tunel a dala jsem ho tam úplně bez problémů občas mi i vypadl, proto si myslím, že jsem měla 9mm). A rozhodla jsem se dírku zvětšit. Koupila jsem 10mm roztahovák, dírku roztáhla nyní mám vše zahojené, ale ocelový tunel 10mm mám problém kvůli větším okrajům do ucha dát. Mám si ucho ještě malinko roztáhnout, aby mi tam šly dát i ty okraje tunelu? Děkuji předem za odpověď :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.